Autor : Didymos Ukázka není k dispozici
Zpět na Tipy & Triky
Cheaty
Pro starší hráče OFP to nebude zřejmě novinka, ale proč si to nepřipomenout. Jde o cheaty, které se dají používat během hry a to následující:

Funkce*Kde*Cheat
------*---*-----
Uložit hru*Ve hře*savegame

Konec mise*Ve hře*endmission

Odemkne všechny mise*Hlavní menu*campaign

Vygeneruje mapu ve vektorovém formátu*Ve hře*topography

Nesmrtelnost*Ve hře*iwillbetheone


Co musíte udělat pro aktivaci těchto cheatů? Stačí zmáčknout levý shift a klávesu Minus na numerické klávesnici a pak napsat příslušný cheat. Zkoušel jsem pouze savegame, endmission a campaign. Topography a iwillbetheone mi nefungovalo nebo jsem to dělal špatně. To není ale podstatné, protože si myslím, že nejvíce se dá využít 'savegame'.

Poznámka - Ježuro

V tématu cheatů je uveden i jeden velmi zajímavý : Topography. K tomu, aby vám fungoval správně, musíte během nějaké mise zmáčknout LShift + KPad- (levý Shift a mínus na NumPadu). To je jasný. Problém je v tom, že cheaty jsou citlivé na jazykové nastavení klávesnice. Takže musíte vlastně napsat 'topographz'. Až to napíšete, zapněte mapu. Po chvilce chřoustání se vám uloží na disk se hrou (tedy standartně C:) mapa ostrova ve formátu... (to si nejsem jistej, ale asi .emf). Problém nastává, když ho pak v nějakým programu otvíráte. Třeba Nogova zabírá přes 30MB...