Čas Partyzánů

Verze : 0.75 pro OFP - oficiálně vydaná 24. května 2006

Typ tvorby : Videomise

Ostrov : Nogova

Doporučená verze OFP : 1.96

Autor : theraptor

Pomocné práce : BoborSK - nezbytné addony, Gaia - poskytnutí dialogů a výklad potřebný pro pochopení :), za což jim děkuji

Dabing :

Stasovsky : theraptor aka Seth

Legonan : Ježuro

Ferocity : Big_Foot

Hills, Liška1: Golem

Hrad : Blackjabel

Velitel hradu, Victor : Gaia

Melish : King

Scout1 : celoush

Driver1 : Sarge

Co_driver : Watty Watts

Driver : Globus

Velikost : 30 Mb, ČSLA2 U 1 Mod 270 Mb

Betatest : LAW, Blackjabel, Cpt.Foley

Popis :

Jelikož jsem tomuto dílu věnoval tolik času a stejně jsem ho nestihl dokončit, tak to trochu rozvedu.

Nápad vytvořit video s přepadením ruského konvoje partyzány jsem dostal, když jsem uveřejnil svoje první pořádné video Výcvik, na které vzpomínám v dobrém - šlo o krátkou, ale celkem zajímavou videomisi, kde jste v 4 minutách shlédli výcvik ruských jednotek. Chtěl jsem v podobných věcech pokračovat, protože mi tvorba zabrala jen 4 dny a výsledek byl slušný, tak jsem přišel s nápadem udělat asi 5 minutové přepadení. Původní název byl Smečka Vlků, který se mi ale nezdál příliš vhodný pro tuto situaci. Jenže jsem zjistil, že mi tento námět skýtá tolik možností, že jsem se rozhodl celé video mnohem více rozvést, než jsem na začátku čekal. Práce šly celkem dobře, ovšem čas se počítal řádově po týdnech. Jaký rozdíl mezi malou 4 minutovou ukázkou a dílem, které je 20 minutové, ale dělalo se na něm 1,5 roku. Jak je možné, že to bylo tolik? Jednak zčásti proto, že jsem na všem v podstatě pracoval sám (až na addony, se kterými jsem musel požádat o pomoc BoboraSK), protože zastávám názor, že když je to možné, tak je lepší něco dělat sám, jelikož není příliš dobré, když se mísí práce několika lidí v jedné misi. U kampaně je to něco jiného, tam každý pracuje na svojí misi. Ale u jedné věci je to těžké a já jsem raději nechtěl riskovat, že by něco nebylo tak, jak bych chtěl. Ale navíc mě postihl problém, který prodloužil dobu "vývoje" v podstatě 2x - že jsem totiž asi v polovině tvorby došel k závěru, že to co dělám vůbec neodpovídá tomu, co jsem vlastně chtěl. Původní verze byla v podstatě obyčejná a celkem nudná videomise, jen delší a bez žádných zajímavých kamer a nových animací. Takže jsem se rozhodl ke smrtícímu kroku podle zásady než vydat šmejd, tak raději nevydat nic. Stará verze je konzervována a já dokončuji v podstatě 8 měsíců novou verzi - práce jde dobře, ale na jaře 2006 nějak ztrácím motivaci a asi 2 měsíce jsem na video nešáhl. Pak jsem se trochu probudil řekl si, že to do AA nějak dokončím. Jak jsem psal, OFP mi neumožňuje udělat takovou simulaci boje, jakou bych si přál, takže uvidíme, jak vše dopadne při AA (no a taky mi prakticky došel čas, dělat něco do vydání AA).

Každopádně bych chtěl teď, když je vše za mnou a v podstatě jen ztrácím čas psaním tohohle, poděkovat všem, co za mnou stáli a věřili mi a hlavně Cpt.Foleymu, věrnému druhovi a společníkovi.

Co mám vlastně ještě povídat - něco se určitě najde. Třeba to, jak jsem se mořil s tím, aby mise vypadala trochu lépe. Jak jsem se nakonec rozhodl použít ČSLA 2 U 1. Nebo jak jsem do ČP nacpal addon trávy, která sice nevypadá nějak skvěle, ale rozhodně OFP vylepšuje - nakonec jsem zjistil, že zřejmě CPU nezatěžuje tolik, jak jsem se obával, protože je zřejmě na vině špatně nastavené DXDLL. Původně totiž měla být i verze bez trávy, ale po tomto zjištění nebyl důvod ji vytvořit. Byl celoush, kdo kdysi řekl, že lidé si vaši misi nestáhnout kvůli addonům, ale naopak se najdou lidé, kteří si ji právě kvůli addonům nestáhnou. Takže doufám, že stahování MODu pro ně nebude tak strašná věc, s dnešními připojeními v tom problém nevidím a vše ostatní je u mise. A jestli si někdo misi nestáhne právě kvůli tomu, tak ať, jeho chyba.

Zajímavosti aneb dílo bylo propracovanější než jsme mysleli :

Původní verze je stále archivována a možná ji vydám ještě před AA jako bonus, abyste viděli, jak špatné něco může být :)

Kdo přijde první na to, co hraje za hudbu v konečných titulcích, má u mě panáka nebo jednu animaci :)
Není to nijak těžké.

Čas Partyzánů není můj název, pojmenoval jsem to podle jednoho dokumentu, co kdysi běžel na ČT2.

Ne nadarmo někomu jméno Legonan připomíná Pána prstenů - v nějakém záchvěvu, kdy jsem nemohl přijít na žádné jméno jsem si takhle vypomohl s Legolasem :)

V původním projektu se počítalo s více osobitými charaktery, ale nakonec jsem vše zredukoval v podstatě na 4-5 hlavních rolí a zbytek jen malé vstupy. Ono je to nakonec lepší, člověk alespoň má trochu přehled o tom, koho na obrazovce vlastně sleduje. Jediné, co mě trochu mrzí je, že jsem vystřil bývalého vojáka zvláštních jednotek, který trpí občasnými záchvaty deprese - měl jsem vymyšlenou pěknou situaci, kdy málem vše zhatí.

V původní verzi se měla několikrát objevit postava Viktora Trosky, ovšem jako komiská figura - v novinách mělo být, že byl soudce zatčen pro zpronevěru a sexuální obtěžování obhájců.

Ve videu uvidíte, že partyzáni používají pro své vysílání kód - bohužel není řečeno, co to je, protože konverzace probíhá normálně. Nestihl jsem do příběhu zakomponovat takový menší žertík, že dva operátoři jsou bratři z Čech, proto používají čestinu na komunikaci a Rusům z toho třeští hlava :)

Bylo použito zřejmě nejvíc animací v jedném misi a nejvíc času stráveno nad tím, aby se postavy vždy chovaly přesně tak, jak jim bylo předurčeno.

Bylo napsáno nejvíc žvástů v tomto readme, protože autor měl radost, že vše dokončil a nemohl se od toho prostě odpoutat.

Autor riskoval 5 z čtvrtletky z Matematiky, aby vám toho dílo mohl přinést co nejdříve.

Addony :

Všechny addony (Kromě ČSLA 2 U 1) jsou automaticky nainstalovány spolu s misí, ČSLA mod se mi tentokrát připojit nepodařilo, takže si ho musíte stáhnout.    

Indesign Anim Pack 3.00 (Přibalen - Indesign_Anim_Pack_3.00) :
Náhled : není

Indesign addony (Přibalen - indesign_addons) :
Náhled : http://ofp.gamepark.cz/index.php?showthis=6003&newlang=cze
      

Migův zvířecí balíček (Přibalen - MiG_anim) :

Náhled : http://ofp.gamepark.cz/index.php?showthis=6003&newlang=cze

Uwar addon trávy (Přibalen - uwar_grass, uwar_empty) :
Náhled : není

ČSLA 2 UPDATE 1 MOD :
Náhled : http://games.tiscali.cz/clanek/dl.asp?id=9347
Ke stažení na : http://www.filefront.com/?filepath=/tiscali/CSLA2_Update1.exe

Instalace :

* Verze ve formátu zip :
Soubor _Čas partyzánů.Noe.pbo
zkopírujte do adresáře misí (standartně : C:\Program Files\Codemasters\Operation Flashpoint\Missions).

Soubory addonů
(editorupdate102.pbo, EditorUpdate175Noe.pbo, indesign_addons.pbo, Indesign_Anim_Pack_3.00.pbo, MiG_anim.pbo, OBJECTS1.pbo, uwar_empty.pbo, uwar_grass.pbo)

zkopírujte do svého adresáře addonů (standartně : C:\Program Files\Codemasters\Operation Flashpoint\Addons)

Poznámky :

Doporučuji stáhnout menší patch k ČSLA módu, má 400 Kb a opravuje některé chyby s přílišnou náročností některých ČSLA efektů, mezi námi, stejně efekt před a po patchi nepoznáte :)

http://flashpoint.tiscali.cz/download/CSLA2Update1_ConfigWithoutEffects_noEngineSmoke_BETA1.zip

Volba titulků - standartně jsou vypnuty.

Děkuji všem dabérům, že se snažili a jejich kvalitní hlas pro náš kvalitní sluch dodává videu jiskru. Přesto jim chci vynadat, resp. několik výtečníkům (jména začínající nyní na S atd.), kteří bohužel svůj hlas přizpůsobovali ku obrazu svému a ve finále vám některé postavy mohou připadat komické. Uvidíme v ArmA.

Pokud se podíváte do mise blíže, objevíte mnoho zajímavostí, které jsou uvnitř poschovávány. Pokud jste návštěvníky Ruprtova fóra, možná by vás zajímalo, kterou postavu jste představovali ;) Mrkněte se třeba taky do stringtablu.

Menu kapitol tu není jen tak pro parádu, takže doufám, že když se někdo bude chtít podívat znovu, tak si vybere, co chce - jinak při prvním spuštění na vás čeká během sledování menší překvapení :)

Animpack 3 je součástí tohoto videa a bohužel je mi líto, ale tentokrát není použitelný pro jiné, jako tomu bylo dříve. Animace jsou příliš specifické pro určité situace.

Doporučená minimální konfigurace : CPU 1.2 Ghz, 512 Mb RAM, 128Mb karta ( a vypnutý dxdll - pokud nevíte, co to je, tak si této věty nevšímejte)

Známé problémy : Žádné problémy nebyly zjištěny

Pokud narazíte na nějaký problém, kontaktujte mě na : theraptor@centrum.cz

Zvláštní poděkování :

Silver Falcon za to, že mi svým tutoriálem osvětlil základy tvorby animací a já díky tomu došel až sem.
Golem za spoustu zábavných chvil jak u OFP, tak normálně.
Bohosu za to, že má dar dělat lidi šťastnými :)
Tuči aka Cpt.Foley za Dunu.
Mým rodičům za to, že neschvalují nic z toho, co dělám a dělají všechno proti tomu.
Blackjabel za to, že chodí pozdě spát.
Kamzík za zajímavé diskuze a že je fajn člověk.
Stene za tvorbu webu, menší službičku a dobrý pokec.
Všem, co mi věřili.
Vatikán.

Závěr : Přeji všem příjemnou zábavu s touto videomisí, nad kterou jsem strávil mnoho času, který se mi doufám vyplatil. Doufám že se dobře pobavíte a já budu vědět, že jsem mnoho cenných hodin nevložil do ničeho.

                                                                                                                      theraptor

Ps. Omlouvám se těm, které jsem ve své roztržitosti zapoměl jmenovat.
Pps. Toto je majetek spojených státu Nogovských a jako takový nesmí být zneužit ne déle, než 1 rok. To jen na mě dolehla nová móda autorských upozornění :)

http://www.indesign.name