Datum 3. 7. 2009 Upload misí opět funkční Autor Ruprt
Asi jste si všimli, že delší dobu nefungoval upload misí, což bylo způsobeno problémem s přístupem do úložiště souborů. Problém se už ale podařilo konečně vyřešit a upload misí je zase plně funkční.
Datum 27. 7. 2007 Plugin v1.41 je plně funkční a odzkoušená Autor Ruprt
Dnes jsem přidal do Downloadu poslední plně odzkoušenou verzi (1.41) pluginu pro TC. Tahle verze je plně kompatibilní s MS Windows Vista.
Datum 1. 7. 2007 Beta verze 1.4.0.1 pluginu TotalCommanderu. Autor Ruprt
Na OFPECu jsem si nechal testnout verzi pluginu 1.40 a našla se v něm chyba. Tu jsem opravil a nyní se testuje ta opravená verze. Hodil jsem ji taky sem do sekce Download->Utility.
Kdo si stáhnul tu chybnou verzi, stáhněte si prosím tuhle novou betu a testněte jí. Speciálně mám problém s testama na Windows Vista (žádný nemám a zrovna na tom byla ta chyba objevená), tak jestli někdo Vistu máte testněte to pls a dejte mi vědět na fóru v sekci "Aplikace OFP MDE a Total Commander© pluggin for PBO & BIN files". Dík
Datum 23. 6. 2007 Update pluginu pro TC - nyní verze 1.40 Autor Ruprt
Poslední novinka je tady z loňského Silvestra, tak sem něco přidám .
Už před delší dobou jsem udělal další update pluginu pro TotalCommander na un/pack PBOček a BINů, ale nějak jsem se pořád nemohl dostat k jeho zveřejnění, protože se mi nechtělo upravovat nápovědu . To jsem teď udělal a plugin jsem hodil do sekce Download->Utility. Co vše se v pluginu změnilo najdete v přibaleném souboru version_history.txt a HTM souborech nápovědy. Okrajově jenom řeknu, že jsem udělal UI pro nastavení možností chování pluginu a opravil nějaké chyby, které byly nahlášeny.
Datum 31. 12. 2006 A tentokrát štastný nový rok. Autor k33p
Je pekný slnečný deň, mladý pán sedí pri bazéne a pozerá sa na vodu. V tom sa pred ním zjaví krásna modelka, ktorá ho chce upútať. Skočí do bazéna, začne plávať, spraví pár dĺžiek, ale mladý pán ju letmo preletí pohľadom a pozerá sa naďalej do vody. Aby ho upútala, rozhodne sa, že si dá dolu horný vrch plaviek. Začne zase plávať, najskôr prsia, neskôr znak, aby pán videl jej prednosti. Ani to ho však neupúta. Modelka sa preto rozhodne, že si dá dolu aj spodnú časť plaviek, celá nahá skočí do bazéna, dopláva na druhý koniec, vylezie na breh, ľahne si... Mladý pán sa zdvihne a odíde. A tak pripíjam na to, aby sme v novom roku neboli ako tento pán a želám veľa zdravia, šťastia, lásky, peňazí a rodinnej pohody za celé fórum...
Datum 24. 12. 2006 Veselé Vianoce Autor k33p
Veselé a bohaté Vianoce a štastný rok 2007 všetkým ruprťákom prajú admini a jeden bližšie nešpecifikovaný moderátor
Datum 15. 12. 2006 ArmA Patch 1.02 Autor k33p
BIS vydala nový patch, ktorý opravuje výpis týchto bugov sosať ho môžete z linku alebo z tohto linku
Datum 24. 11. 2006 Update pluginu pro TC - nyní verze 1.31 Autor Ruprt
No... teď už nebudu radši psát, že je to finální verze, ale mám tu pro vás další update pluginu pro TC - nyní verze 1.31
Je v něm opravena chyba, na kterou přišel MAA (viz fórum).
Datum 23. 11. 2006 Upgrade pluginu proTC - po třetí Autor Ruprt
Tak... do třetice všeho dobrého a zlého uvádím upgrade pluginu pro Total Commander verze 1.30.
Teď umí rozbalit prakticky vše : PBO, BIN, SCF, ArmASave, zakódovaný SQM atd., a to z OFP i z ArmA
Datum 22. 11. 2006 Update pluginu pro TC - nyní verze 1.21 Autor Ruprt
Hmmm chybička se vloudila Právě vypuštěná verze 1.2 má chybu. Názvy základních tříd u tříd odvozených se nezobrazovaly správně (chybělo u nich vždy první písmeno). Už jsem to ale napravil a je tu opravaená verze 1.21. Kdo si teda stihnul stáhnout verzi 1.20, stáhněte si prosím tu novou 1.21.
Datum 22. 11. 2006 Upgrade pluginu TC na dekódování Arma BINů Autor Ruprt
Vzhledem k tomu, že ArmA má jinou strukturu BINů než OFP, jsem udělal upgrade pluginu pro Total Commander.
Plugin teď dekóduje veškeré binarizované soubory OFP i ArmA jako jsou nové *.BIN, *.ArmASave, *.CFG a *.SQC.
Protože jsem chtěl co nejdřív umožnit dekódování BINů pro tvůrce AddOnů, tak jsem plugin zatím neupgradoval pro unpack nových PBOček, které se objevily v ArmA. Ale nebojte se... standardní PBO rozbalovat umí a na novém upgradu už dělám .
Upgrade pluginu můžete stáhnout ze sekce "Download"->"Utility".
Datum 26. 10. 2006 Súťaž o Armed Assault Autor Spawn
Na servru arma.bigames.info sa spustila súťaž o zbierateľskú edíciu Armed Assault. Myslím že nieje nič jednoduchšie, ako vyplniť pár jednoduchých otázok a mať dávku šťastia pri žrebovaní, ktoré vám prinesie ArmA až domov. Uzávierka je 8.-9.11, takže šup šup a všetci súťažíme.
Datum 10. 9. 2006 Armed Assault v dohledu Autor Ruprt
Tak to vypadá, že bysme se konečně opravdu mohli dočkat vydání ArmA. Na Doupěti (a taky na OFP.info) vyšel tento článek, který nám dává novou naději . Pokud to není jedna z posledních dobou častých "kachen", pak by jsme se Armed Assault mohli dočkat 10.listopadu tohoto roku .
Datum 6. 9. 2006 Nová verze pluginu na un/pack PBOček pro TC Autor Ruprt
Tak když jsem byl v těch různých opravách webu, tak jsem taky přihodil updatovanou verzi pluginu Total Commander© na balení, rozbalovaní, kompresi a dekompresi souborů PBO a dekódování souborů BIN. Mam to už hotový někdy od června, ale jaksi jsem neměl vůbec čas to hodit na web, tak to dělám teď.
Všem kdo používají verzi 1.0 velmi doporučuju si ji nahradit touhle novou verzí 1.1. Co je tam opravený a co přidaný najdete v prilozenem souboru versions_history.txt.
Stahovat můžete ze sekce "Download->Utility" .
Datum 6. 9. 2006 Technická změna - banlist, diakritika Autor Ruprt
Provedl jsem malou úpravu webu týkající se uživatelů, kterým je zamezeno posílat příspěvky do fóra (když jsou na banlistu). Toto opatření má za úkol zamezit takovým uživatelům hodnotit mise včetně používání Rozhraní pro upload misí.

Zároveň jsem taky opravil chybu, která se projevila u uploadnuté kampaně Tenká žlutá linie. Tato chyba se stávala, když její autor používá ve svém nicku nebo názvu mise neobvyklou diakritiku (např. ň) (soubor se totiž vytváří automaticky složením nicku autora a názvu mise) a hypertextový odkaz pak neumí prohlížeč správně přeložit. Za tuhle chybu se autorovi(Máňa (on)) omlouvám . Pokud se to projevilo ještě někomu, dejte mi pls vědět.
Datum 3. 3. 2006 Nová kategorie fóra - Editor Help Online Autor Ruprt
Po úspěšně provedeném upgradu fóra RP, jsme zavedli novou kategorii, a to Editor Help Online. V této kategorii fóra bude zatím jedna sekce, a to Editor Help Online - Operation Flashpoint 1, která se v patřičný čas rozšíří o Editor Help Online - Armed Assault.
V těchto sekcích se budou probírat výhradně scriptovací funkce a příkazy, a to systémem Jedna funkce, jedno téma. Bližší popis toho jak to bude fungovat najdete v prvním přišpendleném topicu dané sekce.

Zároveň jsme v sekci Kniha přání a stížností zahájili hlasování o novém skinu fóra RP. Tak hlasujte, ať víme jaký je váš názor .
Datum 1. 3. 2006 Plánovaná odstávka fóra Autor Ruprt
V pátek 3.3.2006 někdy mezi 12.00 až 17.00hod. plánuju upgradovat fórum takže nebuďte překvapení , když se na něj v tuhle dobu nedostanete .
Datum 7. 2. 2006 RP opět plně v provozu Autor Ruprt
Ruprtova poradna je ode dneška opět plně v provozu včetně Rozhraní pro upload misí .
Ruprt
Datum 4. 2. 2006 Download zprovozněn Autor Ruprt
Download souborů z těchto stránek je zase plně funkční (včetně misí) (díky souhlasu správců OFP.info, které nyní běží na ofp.gamepark.cz, můžeme i nadále používat jejich server pro ukládání našich souborů). Stále však zůstává odpojeno Rozhraní pro upload misí. Předpokládám, že upload zprovozním v průběhu zítřka.
Ruprt
Datum 4. 2. 2006 Problém s úložištěm souborů RP Autor Ruprt
Jak jste se v posledních dnech všichni dozvěděli, tak ofp.gamezone.cz server přešel do vlastnictví jiných osob (viz http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=16930 a v současné době je down (původní ofp.info jede na http://ofp.gamepark.cz/). Pro nás jako pro adminy Ruprtovy Poradny to ovšem znamená také značný problém, protože jak jistě víte, veškerý download byl uložen právě na serveru OFP Squadu (na ofp.gamezone.cz), čímž byla RP s OFP.info pevně spojena , takže nyní jsou všechny downloady RP 'broken' a upload misí nefunkční.
Nyní se snažím ve spolupráci s naším dřívějším OFP guru Didymosem dostat se k našim souborům a doufám, že budeme úspěšní. Následně pak budeme muset najít nějaký nový prostor pro uložení souborů a přizpůsobit web RP. Proto vás teď všechny prosím o trpělivost, neboť RP nebude nějakou dobu plně funkční a bude zřejmě vykazovat spoustu chyb. Forum RP by nemělo být nynějším stavem nijak dotčeno.
O průběhu oprav vás budu informovat zde v novinkách. Ruprt
Datum 24. 12. 2005 A zase jsou tu vánoce ... Autor Ruprt
Tak tu máme zase vánoce. A v duchu ostatních vánoc na tomhle serveru tady pro Vás máme vánoční dárek. Je to pluggin do Total Commanderu©, který umí balit, rozbalovat, komprimovat a dekomrimovat PBO soubory a dekodovat BIN soubory. Stáhnout si ho můžete ze sekce Download skupina Utility a popis jak ho do Total Commanderu nainstalovat a používat najdete v přibaleném readme.

Takže přejeme veselé vánoce a hodně dárků

Admini RP
Datum 17. 8. 2005 Nová verze Uživatelského rozhraní pro upload misí Autor Ruprt
Protože upload misí měl pořád nějaké ty mouchy , tak jsem se rozhodl ho trochu předělat a dneska jsem spustil novou verzi. Vše by mělo fungovat tak jako ve verzi předchozí, přibyla pouze možnost již zveřejněnou misi odstranit. Co je ale nejdůležitější je to, že by to už mělo chodit bezchybně..... doufám .
Jestli někdo narazíte na problém, tak mi dejte vědět.

Ruprt
Datum 16. 5. 2005 HOŠI DĚKUJEM... Autor Ruprt

Datum 15. 5. 2005 Gaiova Noční můra Autor Brt
Gaiovi se nedaří odeslat jeho nový výtvor, tak než se mu to podaří, využijte možnosti stažení z jeho stránek. Něco málo o misi:
Na tvorbě mise se začalo koncem roku 2003 a kvůli organizačním změnám se na ní tehdy pozapomělo, proto může působit poněkud zastarale. Od počátku je tvořena tak, aby bez přidavného scriptování vytáhla z OFP maximum, takže se nedivte, bude-li se vám zdát příliš těžká.
Pro bližší informace navštivte stránku GS-Modu: http://gsmod.wz.cz.
Mise se dá stáhnout rovnou z adresy http://gajastudios.wz.cz/gaia_nightmare.exe nebo http://gajastudios.wz.cz/gaia_nightmare.zip.
Datum 26. 2. 2005 OFPMDE update v3.1.0 Autor Ruprt
Dnes jsem nahodil update aplikace OFP Mission development Environment. Jedná se o verzi 3.1.0, která opravuje chybu diskutovanou ve fóru, kdy v případě, že si uživatel změnil nastavení prvních písmen klíčových slov na málá, aplikace při příštím spuštění nenastartovala. Taky jsem opravil pár dalších drobnějších věcí, jejichž popis najdete na stránkách OFPMDE v sekci 'Historie verzí'.
Datum 3. 2. 2005 Fórum opět v provozu Autor Ruprt
Tak se mi po 5-ti dnech podařilo opět zprovoznit fórum, které teď jede pod phpBB 2.0.11. Více informací se dozvíte v novém fóru sekci 'Kniha přání a stížností' téma 'Fórum zase jede (nyní pod phpBB 2.0.11)'.
Datum 30. 1. 2005 Dočasné odstavení fóra Autor Brt
Bohužel bude na nějakou dobu odstavené fórum. Nějaké hovádko našlo na internetu bezpečnostní díru fóra a zneužilo ji. Bude potřeba najít nějaké nové neplacené, pokud možno bez známých bezpečnostních děr , a překonvertovat do něj příspěvky z, teď už, nefunkčního fóra.
Datum 28. 12. 2004 Script Autor Brt
Od Aliho přibyl nový script, který nechává efektně vybuchovat zasažené bedny s municí. Nazval ho 'Krabice'.
Datum 24. 12. 2004 Tak tu máme Ježíška Autor Ruprt
Předem bych Vám všem chtěl popřat veselé vánoce a bohatýho Ježíška . No a abysme Vám taky něco nadělili, tak tu pro Vás máme novou verzi programu OFP Mission Development Environment. Je to zcela přepracovaná verze a nabízí teď mnoho nového. Co konkrétně najdete zde.

Na závěr přejeme mnoho trpělivosti při tvorbě misí a doufáme, že zůstanete OFP i nám věrni i v dalším roce .
Datum 9. 12. 2004 Oprava webu Autor Ruprt
Jak jste si asi všimli včera byl odpojen web, což se stalo z důvodu chyby webové aplikace, kterou bylo nutno opravit a během oprav nemohl být web spuštěn.
Chyba už je opravená a web je zase funkční. Opravil jsem i chybu uploadu misí, kdy v případě, že někdo uploadoval svoji první misi vůbec, pak se mu po vložení nezobrazila v seznamu misí čekajících na zpracování.
Mise, které byly poslány před opravou (jedná se o misi autora TheRaptor 'Výcvik' a KDFP studia 'Bitva o Okrouhlo' (zde se popsaná chyba projevovala)) byly zpracovány a zveřejněny dnes po spuštění opraveného webu. Dále bude vše fungovat po starém.
Sorry za problémy .
Datum 9. 9. 2004 Uživatelské rozhraní pro upload misí Autor Ruprt
Tak se nám konečně podařilo zprovoznit Uživatelské rozhraní pro upload misí, jehož prostřednictvím může každý (ve fóru RP zaregistrovaný) missionmaker posílat svoje mise aniž by musel čekat na to, kdy je zveřejníme my jako správci webu. Jinými slovy od nynějška už nám neposílejte svoje mise mailem, ale zveřejněte si je sami prostřednictvím tohoto rozhraní (odkaz v horní liště vpravo 'Upload misí').
Jak rozhraní funguje zjistíte zde.
Jak jste si asi všimli, vpravo přibylo jedno tlačítko 'Mission News', kde se budou objevovat všechny novinky týkající se misí, které poslali jednotlivý missionmakeři (texty si tam tedy budet psát sami).

Rozhraní pro upload misí jsme se snažili udělat maximalně kompatibilní pro všechny možné typy prohlížečů a při testech to všude fungovalo (včetně zoomu stranek), nicmeně pokud by se vám vyskytly při jeho používání nějaké problémy, dejte nám pls neprodleně vědět.

Ruprt & Brt
Datum 7. 8. 2004 ČSLA 3 Autor Brt
Máme tu dvě nové věci. Jednu pro ČSLA1, druhou pro ČSLA2, tak proto v titulku to ČSLA3 . Pro starší mod tu je Blackjabelovo SP 'Protiútok' a pro novější mod tu je zbrusu nová kampaň od TheSuna pojmenovaná 'NEJHORŠÍ OBAVY'.
Datum 22. 7. 2004 Prvotinka Autor Brt
Šroty nám poslal svoji prvotinku s názvem 'Dobytí města'. Dál jsem v SP misích nahradil Soudruhovo 'SAS Útočí' novější verzí.
Datum 20. 7. 2004 2 soudružské mise Autor Brt
Od Soudruha, kteý mimochodem pracuje na své vlastní kampani, přibyly 2 SP mise. Jmenovitě 'SAS Útočí' a 'Peklo a Nebe'.
Datum 18. 7. 2004 Mise a script Autor Brt
Po dvou týdnech od změny serveru první aktualizace. Přibyla prvotinka od JMM 'Kopec', pro mod ČSLA2 a alarm script, který seskládal Bobor SK.
Datum 4. 7. 2004 Fórum na nové adrese spuštěno Autor Ruprt
Tak jsem přehodil fórum na novou adrresu. Od nynějška tedy fórum najdete na adrese http://ofp.ruprt.cz/forum/index.php. Na staré adrese je přesměrování, které bude funkční taky do konce července.
Všechny posty by měly být zachovány, takže kromě adresy žádná změna.
Datum 1. 7. 2004 !!! Důležité !!! - změna adresy RP Autor Ruprt
Bohužel už nemůžu nadále využívat stávající webový prostor na adrese http://www.koflex.cz/ruprt , a tak jsem si musel konečně zařídit vlastní.
To s sebou ale přineslo něco pozitivního. Za prvé jsem přešel kompletně na ASP. NET což zajistí docela slušnou kompatibilitu mezi různými typy prohlížečů (resp. nyní to bez problémů funguje na IE 4+ i Netscape 7.51) a za druhé je to prostředí, ve kterém se dá dělat podstatně více věcí než ve starém ASP. Pro Vás to bude znamenat jednu zásadní změnu ve zveřejňování misí, o které teď zatím pomlčím, ale slibuju, že do konce prázdnin budete myslím mile překvapeni .Celkový vzhled webu se ale nemění.
Nová adresa Ruprtovy Poradny tedy od nynějška je http://ofp.ruprt.cz.
Pozor !!! S touto změnou se změnily i dosavadní adresy administrátorů i adresa pro Upload misí (podívejte se do sekce 'Odkazy').

Stará adresa bude fungovat do konce července a pak bude zcela odpojena. Fórum přehodím na novou adresu pravděpodobně v neděli, o čemž zde budu samozřejmě informovat, přičemž upozorňuju, že během převodu fóra ho budu muset dočasně vypnout (pravděpodobně pouze na pár hodin).

Doufám, že vám tyhle změny nějak moc nezkazí náladu :o)), jsou totiž nezbytné.

Ruprt
Datum 1. 7. 2004 Nové a opravené mise + scripty Autor Ruprt
Dnes se mi konečně povedlo nahodit všechny mise čekající na zveřejnění.
Jedná se o Grebenův 'Den D', opravený Feeblův 'Final Dirt', Jayův 'Guard', 'Letecký den' Cpt. Foleyho, 'Průzkum' od TheSun, opravený 'Velitel III.' od F.D.O.F a konečně opravená kampaň 'Válka o Everon' od Jakuba Kováře.

Přibyly také dva scripty. Oba jsou od F.D.O.F a jedna se o ukázku dabované dělostřelecké podpory a zjišťování poměru počtu vojáků mezi dvěma nepřátelskými stranami.

Za pozdní uveřejnění se omlouvám, ale měl jsem spoustu práce s přechodem na nový web.
Datum 4. 6. 2004 Nová kampaň, SP mise a ptákovina Autor Ruprt
Po dlouhé době se zase objevila nějaká kampaň. Tahle je od Jakuba Kováře a jmenuje se Válka o Everon, obsahuje 23 misí a je bez předělových scén.

Zároveň nám Golem poslal dva své kousky, jeden je upravená SP mise Procházka pouští (v1.1) a druhý je Ptákovina s názvem Naše pivo.
Tak přeju příjemnou zábavu.
Datum 27. 5. 2004 A zase 1 nová mise Autor Ruprt
Další SP misi pro nás připravil TheSun. Hrajete v ní za ČSLA, odehrává se na Nogově a jmenuje se ''Peacemaker''.
Datum 24. 5. 2004 1 SP mise Autor Brt
od Golema pojmenovaná 'Procházka pouští'.
Datum 12. 5. 2004 SP, Video a MP Autor Brt
Ke stažení jsem přidal SP misi 'Masakr v Gravette' od Eifella - je to jedna z jeho starších misí. Pak video misi 'War Video' od Aliho a aktualizoval jsem Broccův MP 'Jeden výstřel', kerý je dle jeho slov krůček od finální verze.
Datum 7. 5. 2004 ČSLA II. - Patch 2.02 Autor Ruprt
Tak konečně vyšel patch ČSLA II. nyní verze 2.02. Tento patch je vytvořen ve dvou verzích tak, aby záplatoval ČSLA MOD verzi 2.00 i verzi 2.01. Je proto nutné si stáhnout tu správnou verzi podle toho, co mate nainstalováno ve vašem počítači. Nainstalovanou verzi MODu zjistíte v uvodní obrazovce OFP v pravém horním rohu.

Patche mužete stahovat přímo odsud :
Patch 2.00 To 2.02
Patch 2.01 To 2.02

Doufám, že tentokrát bude již vše OK, takže přeji příjemnou zábavu
Datum 1. 5. 2004 Nové SP mise + nový scriptík Autor Ruprt
Se zpožděním (za které se autorům omlouvám) zveřejňuji 3 nové SP mise. Jedna je od Man OF Submarine s názvem 'Birdy II', autorem druhé je Feeble a pojmenoval ji 'Final Dirt' a ta třetí to je prvotina od HIRO s názvem 'Morton XVII'.

Zároveň jsem na Gerousovo přání prohodil jeho starý balík se šesti misema (6 In 1) za nový který, ale obsahuje misí 8 (a proto jsem ho nyni pojmenoval '8 In 1' ). V misích tohoto balíku jsou již opraveny všechny chyby.

Na závěr zvěřejňuji script, který simuluje pískání v uších po výbuchu granátu, jehož autorem je Spawn.
Datum 11. 4. 2004 MP Mise Autor Brt
Ke stažení je teď Broccův 'Jeden výstřel'. MP mise se dá ideálně otestovat jen jejím hraním, tak doufám, že mu pomůžete.
Datum 20. 3. 2004 A opět nové mise Autor Ruprt
Dnes zveřejňuji další dvě SP mise. Jedna je od Gravediggera s názvem 'Scud Storm Cast' a druhá je od největšího missionmakera ČSLA II. týmu a jmenuje se 'Akce Malamut'. Tak příjemnou zábavu.
Datum 19. 3. 2004 Nová kampaň, mise a rada na správné míření Dragunovem Autor Ruprt
Po velmi dlouhé době zde máme jednu soukromou kampaň. Jejím autorem je Chicago, odehrává se na Evevronu a skládá se z 8 misí, Intra a Outra. Stahovat můžete ze sekce 'Kampaně'.

Zároveň přibyly nějaké mise. Jedna je od Man Of Submarine s názvem 'In Last Memory' a další je balík 6 misí odehrávajících se na Nogově, jejichž autorem je Gerous. Stahovat můžete ze sekce 'SP mise'.

Man Of Submarine nám taky popsal jak správně zamířit Dragunovem. Jak na to najdete v sekci 'Tipy & Triky' pod názvem ''Jak správně zamířit Dragunovem''.
Datum 13. 3. 2004 Jedna macatější mise Autor Brt
Pětimegový 'Zajatec' od Armstronga. Je to jeho veřejná prvotinka.
Datum 12. 3. 2004 A zase nové mise Autor Ruprt
Poslední dobou se tvůrci misí nějak 'rozjeli' a tvoří a tvoří. Takže dnes Vám představuji další dvě nové SP mise. Jedna je od Jamese a jmenuje se Atentátník a druhá je prvotina autora NOU s názvem Laser Show. Příjemnou zábavu ...
Datum 10. 3. 2004 2 nové mise a jedna opravená Autor Ruprt
Na Raptorovo přání jsem odstranil misi Al Kajda v1.0 a nahradil ji verzí 1.1.
Dále nám přišli dvě nové SP mise. Jedna je od man of submarine a jmenuje se Flashback a druhá je od Vondera s názvem Osvobození Kolgujevu.
Datum 6. 3. 2004 2 nové mise Autor Brt
Pro starsi ČSLA je tu Golemova mise 'Bylo nás šest' a pro, pro mě úplně neznámý, ostrov Greece3 Globusova mise s neanglickým názvem 'A PORTA INFERI'.
Datum 3. 3. 2004 3 nové mise Autor Ruprt
Dnes nám přibyly 3 nové mise. Jedna je SP od Man Of Submarine a jmenuje se Atentát a další dvě jsou Ptákoviny od Raptora s názvy Al Kajda a Ohnivý mužíček.
Datum 1. 3. 2004 Nová SPMise + Tutoriál Autor Ruprt
Muttley & Undertaker pro nás připravili svoji poslední misi s názvem Ostřelovač III. Její hodnocení si můžete přečíst v sekci SP Mise a pouze dodávám, že se mi líbila, takže ji všem doporučuji.

Po delší době zveřejňujeme další Ježurův tutoriál o dialozích, který s dvěma předchozími v sekci Tutoriály nyní tvoří dokonalou učebnici pro práci s dialogy.
Datum 18. 2. 2004 ČSLA Patch a OFPMDE Update jsou na světě. Autor Ruprt
Dnes konečně zveřejňujeme očekávaný patch celého MODu ČSLA. Addony doznaly pouze malých oprav, neboť nebyly tak zabugované, ale kampaň jich obsahuje mnoho. Proto všem doporučuji si tento patch stáhnout, což můžete udělat odsud nebo ze stranek ČSLA MODu na Tiscali.

Zároveň vychází i update aplikace OFP Mission Development Environment, který řeší většinu problémů a návrhů diskutovaných v našem fóru. Patch si můžete stáhnout z http://ofp.ruprt.cz/ofpmde/

Takže nyní Vám již přeji rychlý download, příjemnou zábavu a pohodovou tvorbu misí.
Datum 17. 2. 2004 Ke stažení Autor Brt
Gaiova SP mise 'Prolomení obrany' - předělávka pro ČSLA2
Zatr sakr ptákovína 'Whats wrong' od Jamese
A také je už nějakou dobu k dispozici script na 'reálnější' letecké bombardování od Bobora SK a Pavky.
Datum 27. 1. 2004 ČSLA II. je konečně venku Autor Ruprt
Tak je to tady. ČSLA MOD je na světě. Stahovat a více informací se dozvíte z Tiscali nebo rovnou odsud. Jak jste si asi všichni všimli jeho výroba trvala hodně dlouho a zároveň ji provázela celá řada nemilých problémů. Nakonec se ale dílo zdařilo a výsledek si můžete vyzkoušet konečně sami. Takže Vaše ohlasy očekáváme na fóru Ruprtovy poradny (Sekce Hodnocení Misí -> kampan -> ČSLA II - MOD) a na fóru Tiscali. Celý balík MODu má ale 223 MB takže modemáři budou muset mít bohužel trošku delší připojení.

Zároveň s kampaní vydávám i novou verzi OFPEditorHelpCZ (nyní 1.3) a zcela nový program na tvorbu scriptů a celých misí, který jsem pojmenoval OFP Mission Development Environment (zkráceně OFP MDE). Co to je a kde to stáhnete zjistíte
zde, nebo v sekci Download.

Takže přeji příjemnou a ničím nerušenou zábavu.
Datum 22. 1. 2004 Novinky Autor Brt
Ke stažení je druhá Golemova operace, tentokrát je to 'Pouštní bouře'. Do ptákovin jsem přihodil Boborův 'Letecký deň'.
Datum 14. 1. 2004 Nové operace Autor Brt
Na nogovský sál se dostaly dvě nové operace. A to Modrava a Kryštof. Do tipů a triků jsem přidal Raptorův Plynulý atomový výbuch - efekt jaderného hřibu je dosažen pomocí jednoho addonu. Vcelku dobré do katastrofické animačky.
Datum 7. 1. 2004 Peklo a dva tipy Autor Brt
Do SP misí jsem přidal Gravediggerovo 'Peklo' - na můj monitor je to až moc temná mise.
A teď k tipům. Oba jsou ode mě.
První: zkontrolujte si před odesláním mise ke zveřejnění zda výpis potřebných addonů souhlasí s tim, co OFP umístí do souboru mission.sqm. Už několik misí kvůli tomu bylo zveřejněno později. Např. v tuto dobu čekám na opravu od dvou autorů.
Druhý: tip editační. Je k nalezení v sekci Tipy & Triky a je o detekci načtení rozehráté mise. V podstatě takový event handler 'loaded'
Datum 31. 12. 2003 Kampaň a tutoriál Autor Brt
Jako vůbec první se v sekci kampaně objevuje 'Nepřítel před branami' od Davsona.
V tutoriálech je už pár dní k nalezení pojednání o testování misí od Sargeho.
Datum 24. 12. 2003 A máme tady vánoce Autor Ruprt
Tentokrát se nejedná o žádnou novinku, jenom bysme chtěli takhle všem OFP šílencům popřát veselé vánoce, bohatýho Ježíška, a šťastný nový rok.

Administrátoři Ruprtovy poradny
Datum 16. 12. 2003 Novinky Autor Brt
V sekci tutoriály je od nynějška esej od Silver Falcona zabývající se designem misí. Vřele doporučuju přečíst!
Dále po delší době přibyla jedna ptákovina a to 'Střelnice' od F.D.O.F.-a.
Datum 14. 12. 2003 SwitchMove pro pády Autor Didymos
Ježuro mi na mé přání vytáhl z configu pohyby týkající se pádů po zásahu, takže kdo by to potřeboval, hledejte v sekci Tipy & Triky.
Datum 13. 12. 2003 Další prvotinka Autor Brt
tentokrát od grebena. Jmenuje se 'Útok na Morton', takže už tu jsou dvě mise stejného názvu. Není zabalena standardně do pbo a k jejímu hraní je potřeba addon ČSLA.
Na autorovo přání misi z nabídky stahuju.
Datum 8. 12. 2003 Nová mise Autor Brt
Vjéřa nám zaslal další svoji misi. Nazval ji 'Operace Red Arrow'. Sympaticky k jejímu hraní nejsou potřeba neoficiální addony.
Datum 5. 12. 2003 Jedna mise a jeden tutoriál Autor Brt
Do SP misi přibyla Rosomakova pěchotní prvrotinka 'Atack to defense'. K hraní je potřeba addon ČSLA.
K tutoriálům jsem přidal svůj výtvor, který popisuje event handlery, i když už tam jeden takový, od Aliho, je. Vydávám ho o pár měsíců později, než jsem původně plánoval.
Datum 28. 11. 2003 Mise ke stažení Autor Brt
Ke stažení přibyla mise od Bobora SK s názvem Masakrová Obrana. Mise si žádá dva addony o celkové velikosti kolem 2.5MB (odkazy na ně jsou u popisu mise) a verzi OFP ke spuštění 1.94beta kvůli chybě u event handlerů. Mise by teda měla být hratelná i ve verzi 1.91, protože chyba se projeví až při načtení uložené pozice.
Datum 16. 11. 2003 Novinky Autor Didymos
Po delší době vám opět něco přináším.
1.) jedna SPmise od Ondry Kudláčka s názvem: Bitva o Nogovu
2.) Ježuro mi poslal script na rozházení elementů v poli (hledejte ve scriptech)
3.) opět Ježuro, tentokrát ukazuje jaké druhy písma můžete použít v briefingu (download/ostatní)
Datum 16. 11. 2003 A ještě jeden script - delostřelecká podpora Autor Ruprt
Celoush pro nás připravil script na dělostřeleckou podporu na určených souřadnicích. Souřadnice určíte jednoduše tak, že jednou kliknete na mapu v místě, kam chcete bombardování zaměřit.
Ukázkovou misi se scriptama najdete v sekci Scripty.
Datum 16. 11. 2003 Script na volný pád parašutisty po druhé Autor Ruprt
GAJA pro nás připravil novou verzi scriptů na volný pád prašutisty s možností určení během letu v jaké výšce se padák otevře. Scripty se mi velmi líbily, takže všem doporučuji se na to podívat, když už ne kvůli tomu, že to někde použijete, tak alespoň proto aby jste viděli dobrý a funkční kód .
Přiklad se jmenuje HALO ( nevim proč) a jako obvykle si vše můžete stáhnout ze sekce Scripty.
Datum 5. 11. 2003 Script na dotankování letadla za letu Autor Ruprt
Bobor SK pro nás udělal velmi pěkný script (resp. soubor 4 scriptů) na dotankování letadla za letu z cisternového letadla. Líbilo se mi to hlavně proto, že se to docela podobá realitě, resp. musíte se hodně snažit, aby se Vám dotankovat podařilo.
Datum 5. 11. 2003 Změna zobrazování seznamu misí + nová mise Autor Ruprt
Ježuro a BikerOFP mě upozornili na to, že se správně nezaobrazují mise, resp. zobrazují se mise loňské (díky za nahlášení chyby). Důvod jsem napsal do fóra.
Chybu jsem právě opravil a zároveň s tím jsem změnil i způsob zobrazování misí (to hlavně na přání Undertakera a proto, že to byl požadavek dobrý ). Nyní se tedy defaultně budou zobrazovat všechny mise ve vybrané sekci a nikoli pouze aktualní měsíc. Zobrazení misí ve vybraném měsíci zůstává nezměněno, nyní musíte ale ještě zadat rok.

S touto změnou zároveň uveřejňuji pokračování skvělé Undertakerovi mise Castle Ruins . Nyní je to 'Castle Ruins II' odehrávající se na vlastním ostrově (je přiložen) 'Silent Island'. Takže přeji příjemnou zábavu.
Datum 25. 10. 2003 Dva nové scripty Autor Ruprt
Po delší době uveřejňujeme nové scripty. Jedná se o script na kontrolu času a script na posazení osob na vozidlo. V obou případech je autorem Ali. Já jsem k Aliho scriptu na kontrolu času přihodil i jeden svůj, který jsem kdysi udělal a má za úkol to samé. Tak přeju ať Vám to k něčemu je
Datum 25. 10. 2003 Dvě nové mise Autor Ruprt
Dnes uveřejňuji dvě nové mise. Jedna se jmenuje 'Tankodrom' a autoři jsou staří známí Sarge & Raptor a druhá je od F.D.O.F, jmenuje se 'Velitel II.' a je to jeho ''prvnička'' . Takže jako vždy stahovat, hrát a nemilosrdně hodnotit !!!
Datum 21. 10. 2003 Nová mise Autor Ruprt
A zas tu máme novou misi. Jejím autorem je Vjéřa a po dlouhé době se odehrává pro změnu na Maldenu. Pokud se nemýlím, tak se jedná o první misi tohoto autora u nás na webu, takže ji otestujte a tvrdě zkritizujte
Datum 14. 10. 2003 UNDERTAKER RALLY Autor Didymos
Undertaker mi poslal jeho rally pack a já nemůžu říct nic jiného než: 'TAHEJTE CO TO DÁ!!!'
Datum 12. 10. 2003 Nová mise Autor Ruprt
Tak tady máme další novou misi a tentokrát se jedná 'prvničku' autorů Robina a Felixe. Mile mě potěšilo, že stále přibývají noví missionmakeři. Takže stahujte a hodnoťte, ať se mají z čeho poučit .
Datum 8. 10. 2003 Nová mise od Celoushe Autor Ruprt
Celoush mi poslal svoji novou misi 'Muchomůrky'. Vzhledem k tomu, že se na ní dle popisu autora různými způsoby podílelo docela dost lidí (dle mého soudu všichni velmi zdatní missionmakeři) a po velmi pěkné Celoushově misi Rychlý Blesk II. všem doporučuji si tuto misi zahrát .
Datum 7. 10. 2003 Fórum i web zase funkční Autor Ruprt
Dnes se podařilo odstranit problémy, kvůli kterým bylo fórum i web vypnuty, takže můžete zase vše plně vvyužívat . Vzhledem k tomu, že se ale jednalo o chyby webhostingu, je možné, že se některé chyby ještě ukážou. V takovém případě Vás prosím, abyste mi takovou případnou chybu co nejdříve odmailovali, abych ji mohl nahlásit spravci webhostingového serveru a byla tak co nejdříve odstraněna.

Zároveň jsem aktualizoval mise od GAJA Studios 'Rozsévání ohně' a 'Prolomení obrany', které mi opravené přišly.
Datum 3. 10. 2003 Chyba webu a fora Autor Ruprt
Asi jste si všimli, že máme na webu a i na fóru chyby při přístupu. Jedná se o chyby u providera webhostingu našeho webu, které jsem jim již nahlásil a bylo mi přislíbeno, že tyto chyby budou co nejdříve odstraněny. Zobrazí - li se Vám tedy při přístupu na náš web níže uvedená chybová hláška, obnovte si stránku kliknutím na tlačítko 'Aktualizovat' Vašeho prohlížeče :
---------------
ADODB.Connection.1 error '80004005'

SQLState: S1000
Native Error Code: 2013
[TCX][MyODBC]Lost connection to MySQL server during query
---------------

Bohužel forum bude do odstranění chyb na serveru nefunkční, neboť provider přešel na novou verzi MySQL serveru a ten ještě zřejmě není zcela správně nastaven a s tím já prostě nic neudělám .

Takže všem děkuji za pochopení a doufám že problémy na straně webhostera budou brzy odstraněny a vše zase bude funkční.
Datum 28. 9. 2003 2 Nové SP mise Autor Ruprt
Dnes přibyly dvě nové SP mise. Jedna je od GAJA Studios a jmenuje se 'Prolomeni obrany' a druhá je od Roberta Kulhánka se jménem 'SpetzNatz'. Stahujte, hrajte, hodnoťte a diskutujte ve fóru.
Datum 16. 9. 2003 Nová SP mise Autor Ruprt
Po delší době tu máme novou SP misi. Jedná se o misi 'Rozsévání ohně', která je součástí projektu 'Battlefield 2006' od GAJA Studios.
Datum 4. 9. 2003 Osobní nastavení webu Autor Ruprt
Na vaše četná přání, výtky a urgence jsem dnes udělal sekci pro osobní nastavení webu. Od teď si můžete vypnout nebo zapnout co budete potřebovat pro správný chod těchto stránek. Pro osobní nastavení klikněte n horní liště na odkaz 'Nastavení', který byl původně odkazem na Emaily. Naše emailové adresy a adresu pro Upload naleznete nyní v sekci odkazy.
Připomínám, že pokud chcete změnit webové nastavení, MUSÍTE mít povoleno ukládání cookies a podle toho co si necháte zapnuté musíte taky povolit aktivní scriptování a spouštění prvků ActiveX.
Ti z vás, kterým se nelíbila barva pozadí , si teď můžou vybrat z 10-ti různých barev. Doufám, že teď už budete spokojení . Těm co spokojení nebudou mohu už říct pouze .
Datum 1. 9. 2003 Screenshoty k misím - Rozměry Autor Ruprt
Dnes mi Ali poslal svoji staronovou misi Konvoj, která je uz připravená ke stažení. Součástí balíku jsou i 4 screenshoty a to mně připomnělo, že jsem při změně webu zapomněl uvést jednu důležitou věc.
Jak jste si všimli, detail misí se teď zobrazuje poněkud odlišně a není v něm již místo na tři screenshoty jako tomu bylo před změnou. Toto jsem zvolil záměrně, neboť ty malé obrázky stejně nebyly moc zřetelné a tak se nyní může u každé mise zobrazit pouze jeden obrázek. V misích mi tedy posílejte pouze jeden screenshot na uveřejnění, a to v rozměru 219 x 102 pixelů. Obrazky se samozřejmě zobrazí i když budou mít jiné rozměry, ale budou pak webem deformovány právě do tohoto rozměru.
Datum 31. 8. 2003 Nová 'Ruprtova poradna' Autor Ruprt
Dnes jsme téměř po 10-ti měsících provozu Ruprtovy poradny zprovoznili zcela novou tvář tohoto webu. Něco bylo změněno a něco zůstalo stejné. V každém případě, ale věříme, že veškeré dnes provedené změny Vám budou k užitku a že Vám otevřou nový prostor k presentaci a tvorbě Vašich misí.
Doufáme, že tento web mezi tím velkým množstvím jiných, zabývajících se OFP, bude vyjímečný především v možnosti ukázat světu Vaše díla a tyto díla také veřejně prostřednictvím našeho nového fóra diskutovat.
Bližší informace o novém webu a fóru naleznete na našem fóru v kategorii 'Ostatní' sekce 'Pokec'.

Takže příjemnou zábavu přejí webmasteři

Ruprt & Didymos
Datum 28. 8. 2003 Nový web, nové fórum Autor Ruprt
Po Vašich četných přáních týkajících se úpravy některých částí tohoto webu (a především fóra) jsme se s Didymosem pustili do výroby nového designu. A protože už nějakou tu dobu na této úpravě děláme, dnes mohu oznámit, že na nový školní rok tento nový web spustíme (když půjde vše OK a výpočetní technika nebude stávkovat ).
Součástí změny designu stránek bude spuštěno i zcela nové fórum(které už někteří z vás vyšťourali ), které bude obsahovat 3 hlavní kategorie (Editace, Hodnocení misí a Ostatní) a každá z nich bude mít ještě své subkategorie (ale to uvidíte v pondělí). Protože je ale nové fórum podstatně komplikovanější než fórum dosavadní nebude možné stávající témata přesunout do fóra nového a není ani možné přenést stávající uživatele (bude proto nezbytné se do nového fóra znovu zaregistrovat). Staré fórum necháme otevřené pouze pro čtení, a to do konce října, kdy bude definitivně odstraněno.
Vzhledem k tomu, že tyto změny znamenají fatální zásah do stávajícího webu, budeme muset tento web asi na den nebo dva zcela vypnout. Odstávka teda proběhne přes víkend 30. a 31. srpna a věřím, že nám za to nebudete nadávat .
Datum 26. 8. 2003 Tanková mise Autor Ruprt
Po dlouhé době jsem dostal jedno tankovou misi, která se mi docela líbila. Jmenuje se 'Příliš vzdálený most' a jejím autorem je King. Takže jako vždy -> stahujte a hodnoťte.
Datum 22. 8. 2003 Nová mise Autor Ruprt
Tak tu máme další SP misi. Tentokrát je od Batyskafa, jmenuje se 'Čjornij Jastriab' a vypadá docela nadějně. Zatím jsem ji nehrál, ale je to pečlivě připravený balík (obsahuje screenshoty, skvělý popis - readme.txt, a i přibalene použité addony).
Takže neleňte, stahujte a hodnoťte.
Datum 19. 8. 2003 Nové scripty, tutorial a ptákovina Autor Ruprt
GAJA mi poslal svoje tři scripty FlareUniv, Radiomaják a Satelit. Popis a použití naleznete přímo uvnitř souborů scriptů. Nejvíce se mi libilo jeho přepracování skvělého Didyho nápadu se satelitním zobrazováním nepřátelských pozic , který použil ve své misi 'Brutální Nikita'. Stahovat můžete ze sekce Scripty.

Ali vytvořil jeden krátký tutoriál vysvětlující používání Správců událostí - EventHandlers. Přečíst si ho můžete v sekci Tutoriály.

A na závěr nám Robin poslal svoji další ptákovinu na téma Kabát.
Datum 13. 8. 2003 Zrodily se další stránky o OFP Autor Ruprt
MarS mi poslal link na svoje nové stránky zabývající se tématikou OFP. Zatím nejsou stále ještě plně funkční, ale myslím, že pokud autor nepoleví ve své snaze, vyklubou se z nich stránky docela užitečné. Prohlédnout si je můžete na http://mars.webzdarma.cz
Datum 11. 8. 2003 Vánoce 1985 Autor Didymos
LuckyM mi poslal jeho novou ptákovinu, u které jsem se smál, až jsem se za břicho popadal. Určitě se na to podívejte!
Datum 10. 8. 2003 Nové SPmise Autor Ruprt
Vit Chrastina mi poslal svoji novou misi s názvem Boj o letiště. Mawerick zase poslal svůj pack dvou misí 'Bitky'(takový TwoInOne ). A na závěr Sarge poslal svoji misi 'Letecká podpora', která by se měla v budoucnu stát částí jeho letecké kampaně. Všechno jako vždy můžete stahovat ze sekce SPMise.
Datum 3. 8. 2003 Kóta 358 Autor Didymos
Batyskaf mi poslal další jeho kousek, tenotkrát s názvem Kóta 358. Sice to byla pro můj modem dřina , ale je to tady a vy můžete hrát, zkoušet, testovat, hodnotit a diskutovat na našem fóru.
Datum 31. 7. 2003 Hawk In Nets Autor Didymos
Trochu odlehčíme. Rád bych vás upozornil na Hawk In Nets který má podle informací ná stránkách Munch Studios být ke stažení právě zítra a to ve 20:00. Jestli se na tento projekt těšíte stejně jako já, tak žhavte dráty a postavte se do stahovací fronty.
Datum 30. 7. 2003 Rally Autor Didymos
Po dlouhé době jsem našel ve své poště opět něco, co v OFP ještě 'nebylo'. Jedná se o demo misi rally a to dokonce s vlastním ostrovem. Takže koho to zajímá, může hledat v SP misích.
Datum 25. 7. 2003 A zase jedna ptákovina Autor Ruprt
Tak normálních misí ubývá, ale ptákovin přibývá. Dnes jsem jednu takovou obdržel od Jackala, jmenuje se Kabát a můžete si ji jako vždy stáhnout ze sekce Ptákoviny.
Datum 15. 7. 2003 OFP Launcher 2.16 Autor Didymos
Dnes vám přináším jednu velmi šikovnou utilitku od nadaného maldíka z Finska. Touto utilitkou je OFP Launcher 2.16. Kegetys pro ulehčení naší práce vytvořil další verzi OFP Launcher, tentokrát ve verzi 2.16. Tato verze je opravdu čistkou addonů, protože vám dává možnost udělat si v hlavním adresáři OFP tolik módů, kolik si budete přát. Stačí jen vytvořit novou složku v hlavním adresáři OFP, kterou si pojmenujete jako nový mód, např. BAS. V této složce vytvoříte další složku, tentokrát s názvem Addons a do ní vložíte všechny addony.(v našem příkladu BAS) Takhle si můžete vytvořit kolik chcete módů a v Launcheroj to už pak jen nastavíte a pojmenujete. Potom si spustíte OFP s kolika addony potřebujete, takže už by v tom neměl být takový nepořádek. Zároveň tu zůstala funkce spouštění ve Win. okně a přibyla nová funkce a tou je sledování MP, kde vidíte která mapa se hraje a kdo je připojený na serveru, dokonce vidíte i váš link, takže si tam můžete vytvořit vlastni serverlist a pak už se jen připojit, kam si budete přát. Takže Děkujete Kegetysovi a užívejte si jeho skvělé práce. Škoda jen, že to spouštění ve Win. okně nejde zaškrtávat stejně jako to bylo v první verzi, bylo to šikovnější.
Datum 6. 7. 2003 Nový script - vyhazování věcí na padáku Autor Ruprt
Gaja mi poslal docela pěkný a užitečný script na shazování objektů na padáku. Stahovat můžete (i s ukázkovou misí) jako vždy ze sekce 'Scripty'.
Datum 3. 7. 2003 Sudovaná Autor Didymos
Jestli někomu z vás vrtá hlavou, co je to 'Sudovaná', tak vězte, že je to název nové ptákoviny, kterou pro vás stvořil Brt. Takže se zastavte v tom každodenní shonu a zkuste vytvořit rekord, vyfoťte ho a chlubte se u nás na fóru.
Datum 22. 6. 2003 Script Autor Didymos
Necris reagoval podle dotazu ve fóru a vytvořil script, pomocí něhož můžete dát rozkaz vojákovi, aby zastřelil jiného nejbližšího. Script i s ukázkovou misí najdete v sekci Scripty.
Datum 17. 6. 2003 Po delší době dvě nové Video mise Autor Ruprt
Po delší době mně zase přišly dvě nové Video mise. Jedna je od Frostymana (Protiúder) a druhá je od Aliho (Mrázek ústředna), u které jsem se opravdu zasmál. Stahovat můžete jako obvykle ze sekce Video Mise.
Datum 2. 6. 2003 A zase jedna nová mise Autor Ruprt
Včera mi Romek poslal svoji novou misi Letecký útok II. Pro její spuštění je zapotřebí mít nainstalovány tři neofiko addony, které jsou způsobně přibalené + ofiko Camel Fighter (který po Didyho Tmavomodrém světu jistě všichni máte). Celý balík má asi 5MB, a to pro to, že je mise nadabována. Stahujte a hodnoťte, věřím, že to stojí za to .
Datum 28. 5. 2003 Nový script + mise Autor Ruprt
Po delší době jsem dostal nějaký nový script. Jedná se o jednoduchou ale praktickou kameru, která sleduje kolo jedoucího vozidla. Autorem je Celoush.
Zároveň přidávám Pavoukovu misi Čisté nebe.
Datum 18. 5. 2003 A zase nová mise Autor Ruprt
Tak mám pro vás zase jednu další misi. Jmenuje se Rudá krev a autorem je Davson. Tak se na ni podivejte a bez milosti hodnoťe .
Datum 13. 5. 2003 Nějaké ty novinky Autor Ruprt
1) Tak jsem konečně dohrál Ježurovu misi Raní rosa a musím říct, že se mi velmi líbila, takže jsem ji ohodnotil známkou nejvyšší. Je to přesně ten typ mise, kde se hráč rozhodně nenudí, jsou v ní použity zajímavé a netradiční prvky, má dabing a zcela bezchybný chod. Jen tak dál...

2) Přidal jsem Bikerovu misi Na válečné stezce 2 (tady se mu musím omluvit za pozdní zveřejnění) a Solitairovu misi Rodinná záležitost.

Takže stahujte a hodnoťte .
Datum 4. 5. 2003 3 Nové mise Autor Ruprt
Dnes jsem přidal tři nové mise. Všechny jsou od Gerouse a požívají addony AČR. Takže stahujte a hodnoťte .
Datum 29. 4. 2003 Video mise a patch na RR Autor Didymos
Dnešek vám přináší jednu video misi s názeve 'BomberMan' jejímž autorem je Night-hawk a potom tu mám snad první patch na SPmisi co jsem kdy viděl, ale je to výborný nápad, takže je to patch na Ranní rosu od Ježury, co s tím máte dělat vám asi říkat nemusím. Stahovat můžete přímo od mise nebo tady: Patch RR
Datum 23. 4. 2003 Nové mise Autor Didymos
Dnes vám přináším dvě mise a vzhledem k autorům bude kvalita zaručená. Jedná se o Wallasovu 'parodii' na Bonda s názvem: 'Dnes neutírej' a pak je tu Ježurův dlouho očekávaný kousek: 'Ranní rosa'. Nelekejte se velikosti a tahejte, co vám linka dovolí.
Datum 21. 4. 2003 Ukázka pohybů velitele družstva (CommandSwitchMove) Autor Didymos
V dnešní sváteční, velikonoční dopoledne jsem si prohlížel config 1.90 a vytáhl jsem z něho pohyby velitele družstva. Tyto velmi zajímavé a především hezké SwitchMove pohyby mohou být výborným zpestřením vaší tvorby. Více informací i s ukázkovou misí hledejte v sekci Tipy & Triky. Hezké velikonoce.
Datum 17. 4. 2003 Tlaková vlna po výbuchu Autor Didymos
Undertaker opravil a vylepšil script simulující tlakovou vlnu po výbuchu, vřele doporučuji vyzkoušet.
Datum 14. 4. 2003 Scripty, mise Autor Didymos
Takže přejdu rovnou k věci:
script na provádění kliků za časovou jednotku - autor: Ali
script na salutování - autor: Ali
script vytvářející efekt tlakové vlny po výbuchu - autor: Undertaker
posledním scriptem je script na popravu - autor: Frosty
No a v neposlední řadě je poslední dnešní novinkou SPmise od Batyskafa, nesoucí název Letiště.
Příjemnou zábavu.
Datum 11. 4. 2003 Totoriál, xichty, mise. Autor Didymos
Vše, co jsem včera sliboval dnes přínáším.
- Nový tutoriál o práci s kamerou (autor Celoush)
- Nový face katalog 1.1 (autor Silvermole) Hledejte v sekci Download/ostatní
- Nová mise: Vyzvědač (autor Kachel)
Takže moji milí editační přátelé, stahujte, hodnoťte, čtěte, diskutujte, tvořte!
Datum 10. 4. 2003 smůla Autor Didymos
Celé odpoledne se snažím marně připojit do našeho virtuálního skladu, abych sem mohl přidat další novinky, ale bohužel se mi to nedaří. Nevím kde je chyba, ale doufám, že je to pouze přetížené. A co jsem vám chtěl ukázat? Tak především tu mám další a především nový tutoriál o práci s kamerou od Celoushe, přisla mi nová verze obličojového katalogu lidiček v OFP od Silvermola a nakonec tu mám jednu novou misi od Kachela, takže se je rozhodně na co těšit. Teď už bubu jen čekat a doufat, abych se o to s vámi mohl podělit.
Datum 6. 4. 2003 Start AI na severním letišti Nogovy Autor Didymos
V našem fóru jsem narazil na problém, jak donutit AI, aby v roli pilota startovalo i na místech, kde to není možné. Takže koho tento problém trápil, už nemusí. Hledejte v sekci Scripty pod názvem: 'Script na start AI letadla všude tam, kde normálně nestartuje' Děkovné dopisy posílejte našemu šéfoj Ruprtovi.
Datum 4. 4. 2003 Mise Autor Ruprt
Dnes jsem přidal 3 mise. Jedná se o Lukesovu 'Železnou čistku ČSLA', Vojtoov 'Rally Pack' (Three In One ) a FastIkarus dodal svou 'Jak jsem ničil Vulcan'.

Zároveň musím požádat všechny autory misí, aby do 17.04. mise posílali Didymu, neboť já jsem do té doby pracovně zcela mimo .
Datum 1. 4. 2003 Opět Ježuro! Autor Didymos
Ježuro pro nás všechny co pracujeme s kamerou vytvořil další velmi užitečný script, tentokrát se jedná o snímání pohybující se osoby. Odstraní ten velmi nepříjemný efekt, kde se kamera klepe, pokud máte za cíl právě pohybující se osobu. Co dodat? Vivat Ježuro!
Hledejte v sekci Scripty.
Datum 28. 3. 2003 Nové mise Autor Didymos
Konečně vám přináším další z vašich výtvorů. Musím se omluvit za Ruprtovu časovou vytíženost, ale snad to bude už brzy lepší. Tak a co vám přináším? Jednoznačně vedou ptákoviny! Tou první je závod od Brta. Budu se těšit na vaše dosažené výsledky na našem fóru. Pak mi přišly další dvě ptákoviny, které jsou si více než podobné, ta první je od Silvermola, jemenuje se Jízda smrti a druhou ptákovinou je Speed od mého oblíbeného editátora Ježury. Výrazný rozdíl těchto dvou misí je snad pouze v dopravním prostředku, ve kterém máte za úkol přežít. Doporučuji vyzkoušet obě! No a poslední přidanou misí je SPmise od Batyskafa s názvem Vylodění-Přístav, tuto misi jsem zatím nestihl otestovat, což ale nebrání vám.

Edited 29. 3. 2003 11:27
Mise Vylodění-Přístav je ready.
Datum 22. 3. 2003 Seznam zbraní z neoficiálních addonů v *.xls souboru Autor Didymos
Tak jsem tu dnes již po třetí. Na asi nejnavštěvovanější české stránce http://ofp.gamezone.cz/ zabývající se OFP dnes vyšel seznam zbraní z neoficiálních addonů a tak jsem ho přidal i sem, kdyby ho tam snad někdo přehlédl. Je to soubor ve formátu. *.xls a najdete ho v sekci Download v podsekci ostatní.
Datum 22. 3. 2003 Dialogy, vloný pád Autor Didymos
Moje netrpělivost je neuvěřitelná, ale snad mi odpustíte. Důvodem mé netrpělivosti je časová zaneprázdněnost má i mého kolegy Ruprta. Ale někdy je to opravdu těžké. Není to snad ani 6 hodin, co jsem vás připravoval na Ježurův tutoriál a na moji ukázku volného pádu. Jelikož se o to s vámi chci podělit co nejdříve, tak to bude vypadat tak jak to vypadá. K Ježurovu tutoriálu není co dodat a podrobněji vás zasvětí do tajů této možnosti v OFP. Jediný problém bude jeho dočasné nedání do sekce tutoriály. Což vám ale vadit nemusí, protože si ho můžete prohlédnout nebo přímo stáhnout. Hned jak to bude možné, bude umístěn do sekce Tutoriály.
Co se týče ukázky volného pádu, tak jsem se nemohl rozhodnout, do které ze sekcí vlastně patří a kam ho mám zařadit. Nakonec jsem ho dal do misi a to ptákovin, kde je ve verzi mise a v sekci Tipy a Triky je ve verzi do editoru. Ať už si ho stáhnete tam nebo tam, doporučuji ho nejprve umístit do misí, standartně: 'C:Program FilesCodemastersOperationFlashpointMissions..' Jinak se vám totiž nezobrazí overview ani úkoly, které vás čekají. Až poté se můžete podívat do zdrojáku, kde bude jistě hodně věcí, které by bylo lepší udělat jinak, ale jak jsem psal na začátku, čas jde proti a jelikož je tady snad každý návštěvník zkušený editátor, tak mi snad odpustíte ten nepořádek v těch scriptech. Případné dotazy směřujte do našeho diskusního fóra a děkujte Ježurovi za výborný tutoriál!
Datum 22. 3. 2003 Přednovinka Autor Didymos
Ježuro pro nás všechny připravil tutoriál o práci z dialogy, který tu bude co nejdříve to půjde. Už teď ale můžu prozradit, že navazuje na Ruprtův tutoriál a Ježuro v něm vyčerpávajícím způsobem popisuje vše, co je k vytvoření dialogu potřeba. Jestli to někdo nepochopí po přečtení obou tutoriálů, tak to neni tutorama.

No a já vám v brzké době ukážu simulaci volného pádu v prostředí OFP. Celou scénu jsem doplnil o pár maličkostí, které dodají celé ukázce řekl bych atmosféru opravdového volného pádu. Chybí mi už jen jedna maličkost v jednom ze scriptů a pak vám to okamžitě představím. Prozatím tu mám pár obrázků.
Datum 17. 3. 2003 Doupě zase jede + Další optiky od Aliho Autor Ruprt
Sníža opět rozjel svoje stránky http://flashpoint.doupe.cz a myslim si, že určitě stojí za to se na ně podívat.

Ali mi taky poslal další ukázky optik z OFP. Jsou přibaleny do již existujíciho souboru v sekci Tipy & Triky.
Datum 17. 3. 2003 Ohodnocené mise + 2 nové SP mise a 1 Video Autor Ruprt
Tak se mi konečně podařilo ohodnotit zatím neohodnocené mise. Jedná se o :
Kobylky III., Partyzánská Naděje verze 2, Milice ve městě.
Zároveň jsem přidal a ohodnotil misi :
Fast and Furious, Na válečné stezce a VideoMisi Mini trailer.
Musím říct, že kvalita misí se viditelně zlepšuje... jen tak dál .
Datum 12. 3. 2003 Hodnocení misí + nová SP mise Autor Ruprt
Tak jsem konečně vyšetřil trochu času a vyhověl četným přáním znemožnit vícenásobné hodnocení jedné mise jedním člověkem. Od nynějška je proto možné hlasovat pro každou misi pouze jednou (víckrát vás to prostě hlasovat nenechá ). V této souvislosti bych se vás všech chtěl zeptat, zda-li byste chtěli, aby bylo možné zobrazit seznam hlasujících včetně udělené známky. Svoje názory pište do fóra -> téma 'Tajné hodnocení misí. ANO či NE ?'

Muttley mně taky poslal svoji misi Kobylky III. (teď už je to trilogie ), kterou si můžete jako obvykle stáhnout a ohodnotit v sekci SP mise.
Datum 10. 3. 2003 Nějaké nové Tipy & Triky + nová Ptákovina Autor Ruprt
Ali nám poslal dvě ukázky do sekce Tipy & Triky. První je ukázka několika pohledů přes optiku různých zbraní a druhá je vytvoření a pohyb racka.
N e o pak přihodil jednu svojí další Ptákovinu.
Datum 7. 3. 2003 Dva nové scripty a nová verze Ježurova Výpisu textu Autor Ruprt
Dnes jsem po delší době přidal dva nové script. Jedná se o script, kterým se ponoří ponorka pod hladinu a script na nesmrtelnost.

S Ježurem jsme se taky dohodli a dnes jsme dal na staženi novou verzi jeho Výpisu textu, resp. se upravila ta HTML stránka s JavaScriptem, přičemž teď se lépe pracuje s kopírováním formátovaného textu. Stahujte ze sekce Tipy & Triky kde je pod nazvem Výpis textu tato skvělá Ježurova utilitka.
Datum 7. 3. 2003 Další mise ke stažení Autor Ruprt
Dnes jsem dal ke stažení dvě další SP mise. První je opravevná verze Davsonovy mise Pratyzánská naděje a druhá je Necrisova Regroup. (Te je však server gamezone, na kterém jsou mise uloženy mimo provoz, takže pokud Vám nepůjdou hned stáhnout, mějte strpení. Chyba není na vašem přijímači )
Datum 4. 3. 2003 Další mise Autor Ruprt
Dnes jsem přidal 3 nové mise. Jedna je SP (od Batyskafa) a dvě jsou Ptákoviny (od Morphea a Bikera OFP).
Datum 27. 2. 2003 Operace Orion Autor Didymos
Jak psal Ruprt, jsou tu nové mise ke stažení, ja bych chtěl upozornit na Vojtoovu misi Operace Orion. Je k tomu sice potřeba addon, který je poměrně velký, ale je to nádherný addon, tak by neměl chybět žádnému nadšenci OFP, pak už vám stačí si stáhnout tuto povedenou misi.
Datum 25. 2. 2003 Další mise ke stažení Autor Ruprt
Tenhle měsíc jste opravdu tvůrčí, a tak Vám v sekci Mise ke stažení přibyly další 3 mise od Vojtoo, BikeraOFP a Lukese. Stahujte, hrajte, nemilosrdně hodnoťte .
Datum 23. 2. 2003 Seznam xichtů v OFP + nova mise Autor Ruprt
Dnes uveřejňuji svělou Silvermolovu věc, kterou je seznam všech xichtů osob v OFP, včetně jejich jmen a názvů tříd. Stahnout si ji můžete ze sekce Download -> Ostatní.

Také jsem přihodil jednu novou SPmisi od Necrise (zatím netestovaná). Tak stahujte a hodnoťte .
Datum 18. 2. 2003 Vyhledávání ve fóru Autor Ruprt
Dnes jsem zprovoznil vyhledávání ve fóru (nový odkaz na pravé liště). Teď to chvilku poběží v testovacím režimu, takže prosím všechny, kterým by se při vyhledávání objevila chyba, aby mi ji namailovali (nejlépe případnou chybovou hlášku zkopírovat a vlepit do toho mailu).
Datum 17. 2. 2003 Nějaké nové věci na stažení Autor Ruprt
Tak jsem zpátky z dovolené (btw. chyt jsem super pocasi) a hodil jsem hned na web nějaké nové věci. Jedná se o Aliho velmi pěknou ukázku použití funkce Drop (viz sekce 'Tipy & Triky') a taky jednu jeho docela slušnou ptákovinu .
Také jsem opravil nějaké chyby na fóru ( některé příspěvky se nezobrazovaly). Tato chyba se projevuje na můj vkus poněkud často, takže teď se budu snažit to odstranit (pokud to nebude chybou hostovacího serveru ). Prosím proto o trpělivost.

Na zavěr musim opět pochválit Didyho jak pěkně to tady vedl za mé nepřítomnosti. Jak na to tak koukam, tak už tu vlastně nejsem vůbec zapotřebí .
Datum 16. 2. 2003 Poklad Autor Didymos
N e o mi poslal jeho misi nazvanou 'Poklad'. Je to další mise do sekce ptákovin. Zatím jsem ji netestoval, takže to můžete udělat vy.
Datum 16. 2. 2003 ARMAGEDON Autor Didymos
Včera večer, když jsem usínal, napadala mě taková malá ptákovina, takže jsem si dnes dopoledne sednul a připravil pro vás jednu jménem ARMAGEDON, koho to zajímá více, tak hledejte v ptákovinách.

Je sedm minut po 16 hodině a ja jsem ptákovinu ARMAGEDON zapakoval do pbo a přidal overview, ať to máte bez práce.
Datum 15. 2. 2003 SH2 Autor Didymos
Vojtoo mi právě poslal jeho pokračování SH, teď tedy pod názvem SH2. Zatím jsem to neviděl, takže ani nehodnotil, což ale nebrání vám. Hledejte v ptákovinách.

Situace se změnila a já už jsem měl to štěstí si SH2 zahrát stejně jako 'klip' v sekci Video Mmise. Co k tomu dodat? Nic jiného než: 'Rychle si to stáhněte!'

Datum 14. 2. 2003 Mise RedStroke Autor Didymos
Dnes vám přináším další SPmisi od Bikera. Patří k těm lepším, tak si ji stáhněte a hodnoťe. Schválně, jestli někdo z vás udělá lepší výsledek. Další zajímavostí je nová stránka BIStudia, takže tam také jukněte. Za info děkuju Mr. Velvetoj.
Datum 13. 2. 2003 Určení souřadnic na mapě Autor Didymos
Ježuro mi poslal další vypečený scriptík. Tentokrát jde o určování místa jednotky. Po aktivaci tohoto skriptu se dozvíte přesnou polohu dané jednotky pomocí souřadnic na mapě. Ježuro nám všem opět předvedl své kvality a mně nezbývá než tento výborný script doporučit.

Poznámka: Prozatím ho hledejte v sekci Tipy & Triky.
Datum 12. 2. 2003 Hořící, pohybující se objekty Autor Didymos
Včera mě při tvorbě intra ke kampani ČSLA II napadla taková zajímavá věc, tak jsem si sednul a pokusil se vytvořit script na hořící pohybující se objekty, v tomto případě mi šlo o vrtulník. Pokaždé, když mě něco napadne, tak nepřemýšlím nad tím, jestli to jde nebo ne, ale pokusím se to udělat a když to nezvládnu já, tak je tu tórum, ale pro mě především Ruprt, který mi píše skripty na míru. Bohužel tu teď ale Ruprt není, tak jsem se to pokusil udělat sám a protože to není nic těžkého, tak se na to můžete podívat v sekci Tipy a Triky. Pár obrázků si můžete prohlédnout tady: Hořící vrtulník
Dotazy a připomínky směřujte do našeho fóra.
Datum 9. 2. 2003 Výpis textů Autor Didymos
Když si prohlížím věci, které nám posíláte, jsem někdy opravdu překvapen nad důvtipem některých z vás. Jedním takovým je Ježuro, který mi poslal další pomůcku na ulehčení už tak těžké editační práce. Ježurova tvorba je ale od toho všeho ostatního něčím výjimečná. Ježuro vytváří věci, ketré pomáhají. Kdybychom mohli v našem OFP světě udělovat něco jako 'Nobelovu cenu', Ježuro by byl mezi prvními nominovanými.
Datum 8. 2. 2003 Nové mise Autor Didymos
Dnes tu pro vás mám novou ptákovinu od Víti a přidal jsem hodnocení misí Ostřelovač II a St. Sedlo musí padnout. Vít opravil chybu, která tam byla, takže kdo jste si stáhl chybnou verzi, tak stahujte tuto opravenou.
Datum 5. 2. 2003 Informace Autor Ruprt
V pátek odjíždím na hory a budu zpět až po 17.2.2003, takže kdo má nějakou misi na uveřejnění tak mi ji pošlete do pátku a nebo Didymosovi.
Taky jsem přihodil jednu Vojtoovu opravdovou ptákovinu .
Datum 4. 2. 2003 Nové mise + fórum Autor Didymos
Právě jsem přidal test misí: DesertArmy2 a St. Sedlo musí padnout (tady bude zřejmě nutná oprava) Pak mám prosbičku ke všem návštěvníkům nšeho fóra. Snažme se prosím vynechat všechny posty, které s OFP nemají co dělat. Mám na mysli posty typu: 'Tak mi to pošli' atd. Každý z přihlášených uživatelů má možnost si tam zadat E-mail a tak mu můžete psát přímo nebo se dohadovat přes ICQ. Důvod, proč vás o to žádám je prostý: Bude to vše přehlednější a jednodušší. Děkuji
Datum 3. 2. 2003 Cheaty Autor Didymos
Kdo ještě neví o možnostech cheatů, tak máte možnost se podívat v sekci Tipy & Triky.
Datum 2. 2. 2003 Nové mise + nový způsob zveřejňování misí Autor Ruprt
Právě jsem přidal 5 Vaších nových misí ke stažení. 4 jsou SP a jedna je do Ptákovin.

Vzhledem k tomu, že já i Didy jsme oba dost vytížený a nestíháme Vaše mise včas kontrolovat, musíme přistoupit ke změně. Zaslechl jsem tady hlasy, že mise se uveřejňují pomalu, takže abysme Vám vyhověli, ode dneška každou misi nahodím na web hned jak ji od Vás dostanu a hodnotit ji budeme až dodatečně (doufám, že vždy tak do týdne).
Datum 29. 1. 2003 Ptákoviny alias Takové jiné mise Autor Ruprt
Teď jsem se snažil udělat si v compu pořadek (zcela bezúspěšně ) a našel jsem jednu svoji velmi starou PtákovinoVideoMisi s názvem Neposlušný Hammer, tak jsem ji trochu oprášil a nyní si ji můžete stáhnou ze sekce Mise ke stažení -> Ptákoviny.
Pokud někdo máte něco podobného, pošlete mi to a já to velmi rád uveřejním. Vždyť Flashpoint je přece hlavně zábava .... nebo ne ?
Datum 29. 1. 2003 Hrátky s ohněm Autor Ruprt
M.P. pro nás připravil jednoduchý návod jak zapálit objekty a zobrazit plápolající oheň. Ten si teď můžete i se všemi potřebnými scripty a ukázkovou videomisi přečíst a stáhnout ze sekce Tipy & Triky .
Datum 26. 1. 2003 Dekódovaný resource.bin Autor Ruprt
Na Ježurovo přání jsem do sekce Download -> Příslušenství dal ke stažení dekódovaný soubor resource.bin k verzi hry 1.75.

Zároveň jsem dodal ke stažení posledni Vojtoovu misi.
Datum 24. 1. 2003 Další mise ke stažení Autor Ruprt
Dnes jsem dodal další vaše mise na download, tak můžete hodnotit . Jedná se o práci Ježury, Vojtoo, Muttleyho + Davsona.
Také jsem do sekce Download -> Ostatní přidal Vojtoovy Letecké opravny Trenčín.
Datum 17. 1. 2003 Nové mise ke stažení Autor Ruprt
Teď jsem přidal další dvě mise ke stažení, které udělal Ježuro.

Další mise, které jste mně poslali zveřejním v průběhu příštího týdne. Zatím jsem je nestíhal odzkoušet .
Datum 13. 1. 2003 Práce s kamerou 2 Autor Ruprt
Velmi podobnou věc, o které píše niže Didy, udělal i Ježuro. Ten vytvořil script a dialog který dělá prakticky totéž. Jediným rozdílem je, že získané souřadnice kamery neobsahují Z souřadnici cíle a samozřejmě nevytvoří soubor clipboard.txt. Souřadnice si tak musíte zkopírovat přímo z dialogového okna.
Tuto utilitu si můžete stáhnout v sekci Download->Utility .
Datum 12. 1. 2003 Práce s kamerou - nová technika Autor Didymos
Asi před třemi týdny jsem si stáhl Paladinovu misi Hon na kořínka II a už při samotném shlédnutí beta verze jsem se udivoval nad přesností umístění kamer. Nedalo mi to a misi jsem si rozbalil. Neumíte si představit moje překvapní, když jsem zjistil, že je mise udělané naprosto stejně jako mise od BIS. Musel jsem dlouho mučit Paladina , aby mi prozradil tajemství o kterém zřejmě většina lidiček zabývající se editací OFP ani netuší. Od této chvíle bude práce s kamerou pro všechny hračka. Teď už určitě netrpělivě čekáte na to tajemství, které editor skrývá a možnosti které vám dovolí. Takže koho to jen trochu zajímá, máte tu nový tutoriál o práci s kamerou.
Datum 11. 1. 2003 Počet hlasujících v detailu misí Autor Ruprt
Ode dneška můžete u detailu každé mise vidět i kolikrát bylo pro tuto misi hlasováno. Takto si alespoň mohou všichni autoři misí zkontrolovat jak je jejich mise vytěžovaná , což spolu s výsledky hlasování dává dostatečný přehled o tom jak je daná mise skutečně oceněna .
Datum 8. 1. 2003 Technické problémy fóra vyřešeny Autor Ruprt
Poslední 3 dny tady byly menší technické problémy na fóru. Toto se mi konečně podařilo odstranit, takže teď je již vše v pohodě .
Po této opravě se Vám při prvním vstupu do fóra zobrazí u všech témat obrázek NEW, tak vypněte a následně zapněte Váš prohlížeč a při dalším vstupu bude již vše OK. Od nynějška se Vám tato značka NEW bude zobrazovat u každého Vámi ještě nepřečteného tématu, který bude mít poslední příspěvek mladší než Vaše poslední návštěva.
Na přání některých týpků jsem zvýšil možný počet znaků uživatelského jména z 10 na 15. Ale protože jméno nelze upravovat, tak ten kdo ho bude chtít změnit, pošlete mi e-mail a ja to udělám ručně. Teď se to asi týká především Vita Ch. a Morphea, kteří o to hlavně žádali.
Datum 5. 1. 2003 Smailíci do fóra Autor Ruprt
Pro zpestření jsme Vám do fóra přidali 20 smailíků takže teď můžete lépe vyjadřovavt své pocity
Datum 4. 1. 2003 Tmavomodrý svět podle Didymose Autor Ruprt
Didy po delší pauze udělal zase nějakou misi (lépe řečeno video) a opět nám všem ukázal, jak se to má vlastně dělat. Je to učebnicová ukázka 'Jak udělat poutavé Intro nebo CutScénu'.
Jednoduše řečeno... kdo chce pochopit za co uděluji 10-ti bodové hodnocení, určitě si stáhněte tuto skvělou Didyho Video misi 'Dark Blue World'.
Datum 1. 1. 2003 Nové mise ke staženi Autor Ruprt
Vojtoo a Muttley nám poslali svoje nové mise, které najde v sekci Mise ke stažení.

Poslední dobou jsme zaregistrovali několik stížností, že jsme při hodnocení Vašich misí příliš shovívaví. Musím přiznat, že tomu tak bylo, neboť jsme Vás nechtěli špatným hodnocením od tvorby misí odrazovat. Ale nakonec jsme dospěli k názoru, že je to spíše na škodu věci, takže ode dneška, každá z Vašich misí projde naší tvrdou kritikou . Věříme, že to přispěje ke zkvalitnění tvorby misí.
Datum 1. 1. 2003 2003 Autor Didymos
Do nového roku 2003 vám splečně s Ruprtem přejeme jen a jen to nejlepší a nejhezčí.
Datum 26. 12. 2002 Pohybující se loď LST Autor Ruprt
James položil ve fóru dotaz, jak rozpohybovat loď LST. Já sám už jsem si tenhle problém kdysi vyřešil tím, že jsem udělal AddOn - Upgrade LST, který na vzhledu a vlastnostech lodi LST nic nezmění, pouze ji přidá schopnost pohybovat se. Tak teď si tento AddOn můžete stáhnout i Vy zde ze sekce Download -> Ostatní.
Soubor tohoto AddOnu je velmi malý (pouze 0.7 KB), takže se dá velmi snadno přibalit a distribuovat s Vašemi misemi.
Datum 22. 12. 2002 Nový tutoriál o podmínkách Autor Didymos
Muttley nam poslal E-mail, kde nás žádal o vysvětlení některých podmínek. Snažili jsme se mu s Ruprtem vyhovět a je na světě další tutoriál.
Datum 12. 12. 2002 Jak udržet vojáka v kleku? Autor Didymos
Už po několikaté jsem zahlédl dotaz jak udělat, aby voják vydržel v kleku klečet. Tkaže koho to zajímá, hledejte v sekci Tipy & Triky.
Datum 11. 12. 2002 Nová utilita na zjišťování údajů během spuštěné mise Autor Ruprt
Pro všechny tvůrce mise jsem vytvořil novou utilitu na zjišťování souřadnic objektů, hodnot proměnných a scriptovacích výrazů během spuštěné mise. Za běhu mise můžete pomocí tohoto nástroje také zadávat a ihned vykonat jakýkoli scriptovací příkaz nebo funkci. Je to klasický dialog a jmenuje se Debug Console. Součastí tohoto dialogu je i windowsovská aplikace Debug Console Manager, která za vás automaticky nainstaluje všechny potřebné soubory scriptu a patřičně upraví vaš soubor description.ext aniž by jakkoli zasáhl do již vámi zapsanéhp kódu. Když už consoli nebudete potřebovat (po dodělaní a odladění mise), tak tento manager zse velmi opatrně kód console z description.ext odstraní i s již nepotřebnými scripty. A co je asi nejlepší, je to, že veškeré hodnoty získané v této consoli si můžete zkopírovat a poté je vkládat do vašich scriptů. Získáte tak např. doslova na milimetr přesné souřadnice jakéhokoli objektu. Pokud jste si někdy lámali hlavu nad tím, jak v originálních misích od BIS získali jejich tvůrci souřadnice typu např. _camera CamSetPos [8388.39,4348.80,0.74], pak věřte, že Design verze OFP ma velmi podobný nástroj.
Manager i samotná Debug Console je zabalená v instalačním programu, který si můžete stáhnou v sekci download/utility. Program obsahuje i velmi podrobnou nápovědu k používání manageru i samotné Debug Console.
Datum 11. 12. 2002 Nové mise ke staženi Autor Ruprt
Tak jsem přidal nějaké další mise. Tři jsou MP od Olafuse a jedna je SP od Muttleyho. Zároveň bych se chtěl taky těmto autorům omluvit, že jsem je dal na web až dnes, ale byl jsem pracovně pár dní mimo a neměl jsem se jak připojit.
Datum 5. 12. 2002 Přidán nový script na kontrolu a doplnění munice u vrtulniku Autor Ruprt
Na Montiho přáni jsem pro Vás udělal script, který kontroluje stav munice kulometu vrtulníku, přičemž když počet nábojů klesne pod stanovenou mez, tak zadá pilotovi rozkaz doletět si na základ doplnit munici.
Datum 2. 12. 2002 Hudba ke stažení - rozdělení sekce Download Autor Ruprt
Dnes jsem rozdělil sekci download na 6 částí.
Do části Musika & zvuky jsem pak přidal několik perliček v podobě velmi známých sovětských písní, nad kterými srdce starších ročníků (mezi ně bohužel patřím i já) jistě radostí zaplesá. Taková Kaťuša (kterou jsem se mimochodem na základní škole musel naučit nazpaměť), nebo Sovětská státní hymna v podání sboru Moskevské státní opery je jistě vhodným doplněním těchto stránek potažmo pak mnohých misí.
Datum 1. 12. 2002 Zobrazení souboru readme.txt u každé mise Autor Ruprt
Brt měl docela dobrou připomínku ohledně misí ke stažení, a to že by bylo dobré prohlédnout si před stažením mise její soubor readme.txt, aby každý nejdřív věděl o čem to je, jaký jsou v ní zapotřebí addony a pod. No a tak od nynějška si u každé mise nejdřív ten soubor readme.txt zobrazit můžete .
Datum 1. 12. 2002 Nudí Vás rozhraní v RESISTANCI? Autor Didymos
Tuto novinku jsem přesunul do sekce "Tipy & Triky".
Datum 1. 12. 2002 Přidány nové SP mise Autor Ruprt
Muttley mě poslal nějaké mise na uveřejnění, tak si je můžete prohlédnout v sekci SP mise. Jsou docela dobré, ale všechny mají jednu stejnou chybu. Žádná se sama neukončí, i když splníte všechny úkoly.
Datum 1. 12. 2002 Dekódovaný config.cpp (config.bin) z verze hry 1.90 Autor Ruprt
Pro ty kteří touží vidět změny configu mezi verzemi 1.75 a 1.90 jsem dnes přidal do sekce 'Download' dekódovaný config.cpp (config.bin) z verze hry 1.90.
Datum 1. 12. 2002 Oznamování nových příspěvků ve fóru Autor Ruprt
Z důvodů větší přehlednosti fóra, jsem dnes spustil oznamování nových příspěvků. Každý příspěvek zadaný v době po Vaší poslední návštěvě těchto stránek bude mít vedle sebe zobrazen malinký obrázek s nápisem 'New'. Nezděste se, když se Vám napoprvé u všech témat fóra tento obrázek objeví. Bude to způsobeno tím, že dosud nejsou ve Vašem počítači uloženy cookies obsahující datum Vaší poslední návštěvy.
Datum 29. 11. 2002 Hodnocení misí + omluva Autor Ruprt
Ode dneška je možné u každé mise ke stažení hlasovat o tom jak se Vám libila. Jak hlasovat a jak jsou mise posuzovány najdete v odkazu 'Pravidla hodnocení' na pravém panelu.
Zároveň se chci také omluvit, že teď nestíhám odpovídat na všechny vaše dotazy (na foru ani e-mailem) a ani zveřejnit Vámi zaslané mise (to napravím přes víkend), neboť mě tvorba těchto stránek v souběhu s mojí normální prácí značně časově omezuje. Proto prosím následujících pár dní adresujte prosím dotazy především na Didymose.
Datum 28. 11. 2002 Didymos se stal druhým webmasterem těchto stránek Autor Ruprt
Tak... konečně jsem zlomil Didymose :o) k tomu, aby se mnou spolupracoval na správě těchto stránek. Vzhledem k tomu, že Didymos je bezesporu jeden z nejlepších tvůrců misí, kterého znám, věřím, že spolupráce s ním těmto stránkám opravdu prospěje.

No a jako svůj první příspěvek sem Didymos dodal ukázkovou misi k mému scriptu 'airTransport.sqs', kterou si můžete stáhnout v sekci 'Scripty'.
Datum 28. 11. 2002 Sekce 'Mise ke stažení' spuštěna Autor Ruprt
Dnes se mi konečně definitivně podařilo vyřešit můj problém s diskovým prostorem. Obrovské díky patří proto celému OFP CZ Squadu, protože bez nich bych byl nahranej :o)). Zvlaštní dík pak posílám Didymosovi, který to celé zařídil. Od nynějška sem tedy můžete posílat své mise, které budou v této sekci pravidelně (cca do 24 hodin od zaslání) uveřejňovány.
Datum 25. 11. 2002 Sekce 'Tipy & Triky' spuštěna Autor Ruprt
Dnes jsem otevřel sekci 'Tipy & Triky' a hned jsem do ní vložil tip jak potrestat hráče, který v MP misi střílí na protihráče na jeho respawnu.
Datum 24. 11. 2002 Sekce 'Scripty' spuštěna Autor Ruprt
Dnes jsem otevřel sekci 'Scripty' kde jich zatím můžete najít pouze pár. Do budoucna mám ovšem v plánu tuto sekci pořadně zaplnit.
Datum 17. 11. 2002 Sekce 'Tutoriály' spuštěna Autor Ruprt
Dnes jsem spustil sekci 'Tutoriály', kde zatím můžete nalézt pouze můj poslední tutoriál o Práci s dialogy.
Datum 22. 11. 2002 Opravená nápověda OFPEditorHelpCZ - nyní verze 1.21 Autor Ruprt
Dnes jsem zjistil, že OFPEditorHelpCZ verze 1.2 obsahuje dost závažnou chybu. Na tuto chybu mě upozornil Munch (za sož mu děkuji) a spočívala v tom, že napověda neobsahovala novou přílohu s výčtem akcí příkazu ACTION. V dnes zveřejněné verzi 1.21 je tato chyba již opravena.
Datum 8. 11. 2002 Nová verze OFPEditorHelpCZ Autor Ruprt
Dnes jsem uveřejnil novou verzi OFPEditorHelpCZ nyní verz 1.2. Tato verze obsahuje všechny scriptovací příkazy a funkce do verze 1.75. Naví bylo přidáno několik tutoriálů a tipů.
Datum 18. 11. 2002 Nový tutoriál o konverzi zvuků Autor Ruprt
Na četné dotazy týkající se konverze a přehrávání zvuků ve Flashpointu jsem udělal nový tutoriál popisujicí postup vytvoření zpracování a konverze zvuků z formátu WAV do formátu OGG. Tutoriál je možné si prohlédnout i downloadovat v sekci Tutorialy.
Datum 9. 11. 2002 Spuštění fóra Autor Ruprt
Tak.... konečně se mi povedlo rozhejbat fórum. Toto fórum jsem udělal celé sám a zatím poběží pouze ve zkušebním provozu, takže pokud se vyskytnou nějaké chyby, mějte prosím trpělivost a zároveň bych byl vděčný, kdybyste mi popis takové případné chyby namailovali.
V Tomto fóru bude podporována pouze "Diskuze o editaci misí" a žádná jiná, protože 1) zde prostě chci v duchu těchto celých stránek diskutovat pouze o editaci misí a ničem jiném [na pokec existuje mnoho jiných fór], 2) prostě bych nestíhal, více než jednu diskusi moderovat [tohle je pouze můj koníček, mám také svůj job].
Datum 1. 11. 2002 Přidán první Tip&Trik Autor Ruprt
Dnes jsem vložil do sekce OFP Editing první tip, který popisuje, jak zjistit počet nepřátel v určitém území.
Dále jsem udělal sekci "Upload -> sem posílejte" pro zasílání Vašich nápadů, scriptů, dotazů, misí apod.
Datum 2. 11. 2002 Vloženy první scripty Autor Ruprt
Dnes jsem vložil do sekce OFP Editing první scripty a jejich popis. Jedná se o script na pád vrtulníku ve spirále, pohled kamery simulující let řízené střely vzduch-země a výbuch jakéhokoli objektu, který normálně vybuchnout nemůže.
Datum 31. 10. 2002 Přidána sekce "Mise které se mně nejvíce líbily" Autor Ruprt
Dnes jsem doplnil sekci "Mise, které se mně nejvíce líbily".
Datum 30. 10. 2002 První spuštění stránek Autor Ruprt
Dnes se mi konečně podařilo rozhejbat tyto stránky alespoň v prozatímní formě. Jakmile budu mít trochu více času, doplním sekci OFP Editing o zatím sesbírané vědmosti, tutoriály a prostě vše, co by se v takové sekci nacházet mělo.
Novinky      Archív novinek      Tutoriály      Scripty      Tipy & Triky      Download      Odkazy     
Novinky

Ruprtova poradna

ke hře

Operation Flashpoint®